Söderhamns mest erfarna begravningsbyrå

Edbergs Begravningsbyrå är auktoriserad av Sveriges Begravningsbyråers Förbund vilket innebär att samtliga medarbetare har genomgått den omfattande auktorisationsutbildning som utarbetats av förbundet. Edbergs består av medarbetare som på olika sätt ställer upp med råd och hjälp – före, under och efter begravningen. Inom våra kompetensområden ryms allt från solosång till boutredningar.

Välkommen att höra av dig till någon av oss – vi finns till hands dygnet runt.

Vår historia Integritetspolicy
bild på delägaren Hans Ringshamre

Hans Ringshamre

Delägare

Arbetar med kundmottagning, representant vid begravningar, sångsolist och borgerlig officiant. Arbetar även med familjejuridik såsom bouppteckningar, bodelningar, arvskiften, testamenten, äktenskapsförord, gåvobrev, framtidsfullmakter och utför dödsboförvaltningar.

Är auktoriserad boutredare.

hans@edbergs.se

bild på delägaren Daniel Edberg

Daniel Edberg

Delägare

Arbetar med kundmottagning, transporter, representant vid begravningar och försäljning av gravvårdar.

Är borgerlig officiant.

daniel@edbergs.se

Bild på Madeleine Dahlberg

Madeleine Dahlberg

Arbetar med kundmottagning och representant vid begravningar, familjejuridik såsom bouppteckningar och dödsboförvaltningar.

madeleine@edbergs.se

Bild på Therese Lust

Therese Åsman Lust

Tjänstledig under våren 2021.

Bild på Alex Persson

Alex Persson

Arbetar med kundmottagning, transporter vid begravningar och försäljning av gravvårdar.

alex@edbergs.se

Bild på Alex Persson

Ann Kvist

Ann är oftast er första kontakt med oss.

Arbetar med administrativa uppgifter och kundmottagning.

ann@edbergs.se

Elina Johansson

Elina Johansson

Arbetar med familjejuridik såsom bouppteckningar och dödsboförvaltningar.

Är godkänd bouppteckningsförrättare.

elina@edbergs.se